Nowy Lubliniec jest wsią leżącą na południowym wschodzie kraju - w województwie podkarpackim, powiecie lubaczowskim, gminie Cieszanów, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą i 49 km od granicznego przejścia drogowego z Ukrainą w Korczowej. Położony jest malowniczo w obrębie dwóch makroregionów geograficznych: Kotliny Sandomierskiej i Roztocza.
Zapraszamy do odwiedzania Naszej Wsi i jej bogatej w atrakcje turystyczne i zabytki okolicy Do najbardziej znanych należą Roztocze.
Charakterystyczne położenie z dala od dużych aglomeracji miejskich i liczne bogactwa naturalne sprawiają, że klimat tej ziemi jest wyjątkowy i specyficzny, a okoliczne tereny nastawione głównie na rolnictwo i turystykę.
Nowy Lubliniec i jego okolice to wspaniałe miejsce do wędrówek pieszych i rowerowych, spędzania urlopu w miejscach gdzie pogranicze kultur jest wciąż żywe, w ciszy i spokoju.
Granice powiatu lubaczowskiego obejmują interesujące regiony geograficzne, które stają się celem zainteresowania coraz większej rzeszy turystów grupowych i indywidualnych. Tu bowiem leży Płaskowyż Tarnogrodzki z Lasami Sieniawskimi i Puszczą Solską, gdzie często można spotkać zwierzynę łowną i chronioną, rzadkie gatunki ptaków, gadów i roślin. Rzeki obfitujące w wiele gatunków ryb, dzięki oczyszczalniom ścieków są coraz czystsze, o czym świadczy występowanie w nich raków i ryb typowych dla rzek górskich. Można spotkać też żeremia Bobrów.

Głównym celem zainteresowania turystów jest Roztocze, którego część leży w granicach powiatu. Roztocze wschodnie i część Środkowego charakteryzuje się najwyższymi wzniesieniami w granicach Polski - Długi Goraj o wysokości 391,5 metrów n.p.m. i nieco niższe Wielki Dział i Krągły Goraj. Roztocze w granicach powiatu cechuje znaczne zalesienie sięgające 60% i krajobraz silnie zbliżony do naturalnego. Wartości te chronione są w ramach parków krajobrazowych (Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej i Południoworoztoczański Park Krajobrazowy), obszarów chronionego krajobrazu (Sieniawski i Roztoczański) i rezerwatów "Sołokija" koło Dziewięcierza z okazami jałowców, "Minokąt" koło Narola z pomnikowymi jodłami, "Wielki Las" koło Cieszanowa z fragmentem dziewiczego lasu jodłowego. Planuje się rozszerzenie liczby rezerwatów. Liczne są też pomniki przyrody, w tym owiany legendą "Czarci Kamień" koło Manasterza i tajemnicze kamienie "Świątyni słońca" na Bukowej Górze koło Nowin Horynieckich oraz w
Nowym Lublińcu lipa "Ostoja" i Starym Lublińcu lipa "Weteranka".
Bogate środowisko przyrodnicze uzupełniają liczne zabytki architektury sakralnej i pałacowej. Malownicze kościoły i cerkwie (w tym klasy "0" w Radrużu), pałace w Horyńcu, Narolu, Rudzie Różanieckiej, Niemstowie, dwory i kurhany, ciekawe to przydrożne krzyże i liczne wiejski cmentarze bogate w rzeźby kamieniarzy z Brusna zainteresują wędrowców. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wzgórze Monastyr znajdujące się tam ruiny klasztoru Bazylianów, w którym przechowywano, cudami słynący obraz Matki Boskiej Werchrackiej. U podnóża góry Adam Chmielowski - późniejszy św. Brat Albert założył pierwszą pustelnię i przez 14 lat pracował wśród biednych. Miłośnicy fortyfikacji mogą penetrować bunkry i schrony Linii Mołotowa.
Wszystkie te walory są dostępne dla turystów. Umoż1iwia to połączenie kolejowe, dobra sieć dróg i połączeń autobusowych. Przez najciekawsze miejsca prowadzi szlak turystów im. Św. Brata Alberta i ścieżki dydaktyczne z Horyńca do Nowin Horynieckich i przez Bukowy Las koło Narola. Planuje się rozbudowę sieci szlaków turystycznych.