Menu strony
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
Dziennik elektroniczny

Kontakt

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. (16) 631 15 67
splubliniec@wp.pl 


Kalendarz

Administrator

wlabisz@op.pl

Wycieczka do Przemyśla

   4 października 2019 r. 45 uczniów naszej szkoły (z klas IV-VIII), pod opieką p. Anety Jaworskiej, p. Edyty Nieckarz, p. Grzegorza Pachli i p. Wojciecha Łabisza, wzięło udział w wycieczce do Krasiczyna i Przemyśla.   Pierwszym punktem na mapie naszej wycieczki był jeden z najpiękniejszych polskich zamków – zamek w Krasiczynie. W czasie zwiedzania poznaliśmy jego historię i obejrzeliśmy, niestety nieliczne, ocalałe wyposażenie. Zostaliśmy jednak zachęceni do skorzystania z „możliwości” zamku to znaczy np. do goszczenia w znajdującym się w jego murach hotelu, wynajęcia kaplicy (czy ktoś już ma jakieś matrymonialne plany?), tudzież nawet do wakacyjnej przygody z… Harrym Potterem. W zamku weszliśmy jeszcze do lochów, by zobaczyć jakie „atrakcje” czekały w dawnych czasach na różnego rodzaju rzezimieszków, weszliśmy także na wieżę zegarową by podziwiać widoki okolicy. Ważnym punktem zwiedzania Krasiczyna była także wizyta przy drzewie spełniającym życzenia znajdującym się w parku zamkowym. No cóż teraz "tylko"… czekamy.
   Kolejnym celem naszej wycieczki było kino Helios w Galerii Sanowej w Przemyślu gdzie obejrzeliśmy film pt. Legiony. Obraz opowiadał o walce Polaków o Niepodległą w trudnych czasach I wojny światowej.
   Po filmie coś przekąsiliśmy i ruszyliśmy na zakupy. Po nieco luźniejszej części naszej wyprawy, udaliśmy się na piękny miejscowy dworzec PKP, by spotkać tam naszą panią Przewodnik i ruszyć na zwiedzanie pełnego zabytków i ciekawej historii przemyskiego grodu.
Niestety był to już ostatni punkt naszej piątkowej przygody. Pełni wrażeń wróciliśmy naszym rozśpiewanym autokarem już po zmroku do Lublińca. Któż wie ile wrażeń ze sobą przywieźliśmy, planów i marzeń… Oby wszystkie się spełniły…

https://photos.app.goo.gl/LwzBEsZQbCFhopEx9

Notatkę opracował p. W. Łabiszadmin, 10-10-2019, odsłon: 875
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:Zdalne nauczanie

Nasza szkoła


Adres

Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Nowym Lublińcu

Nowy Lubliniec 75

37-611 Cieszanów

tel. (16) 631 15 67

splubliniec@wp.pl 

Facebook

Linki

Urząd  Miasta i Gminy 
w Cieszanowie
 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie

 Ministerstwo Edukacji i Nauki

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna 
w Krakowie

Miasto Lubaczów

  Powiat Lubaczowski

Pogoda

booked.net

Galeria


Wykaz podręczników 
na rok szkolny
 
2020/2021

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0054
Zapytania SQL: 20
© Copyright 2020