Uroczystość nadania imienia. .

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu 

 Menu strony 
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
 Szkoła Podstawowa 

 Szkolnik 

  

Statut Szkoły Podstawowej

 Foto galeria 


 Kontakt 

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. 016 6311567
splubliniec@wp.pl 

 Zapraszamy 

 Kalendarz 
 Administrator 

janbankowski@wp.pl

  

Uroczystość nadania imienia

 

    Dzień 28 września 2018 r. na trwałe zapisał się w historii szkoły i naszej miejscowości. Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu rozpoczęła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Lublińcu. Szkoła otrzymała imię gen. Antoniego Jeziorańskiego. Eucharystii przewodniczył Jego Eminencja ks. Biskup Marian Rojek w koncelebrze z oficjałem Sądu Biskupiego ks. Ryszardem Mazurkiewiczem, naszym dziekanem ks. Józefem Dudkiem, absolwentami: ks. Mieczysławem Szynalem i ks. Radosławem Zaborniakiem oraz gospodarzem naszej parafii ks. Ryszardem Antonikiem.   W uroczystości wzięli udział również pozostali księża z gminy Cieszanów.

Fotorelacja:   W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji: radny Sejmiku Wojewódzkiego p. Andrzej Nepelski, Starosta powiatu lubaczowskiego p. Józef Michalik, Burmistrz MiG Cieszanów p. Zdzisław Zadworny, Zastępca Burmistrza p. Andrzej Szymanowski, radni Rady Miejskiej w Cieszanowie na czele z przewodniczącym p. Adamem Zaborniakiem, sołtysi Starego i Nowego Lublińca, Poczty Sztandarowe: Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Lubaczowie wraz z panią harcmistrz Danutą Kacprzak, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Lublińcu, absolwenci, nauczyciele, emeryci oraz mieszkańcy Starego i Nowego Lublińca.
     Na początku Mszy Świętej ksiądz proboszcz powitał księdza biskupa oraz uczestników tej uroczystości. Następnie dzieci  powitały pasterza naszej diecezji wierszem i kwiatami. Dyrektor szkoły p. Alicja Szynal poprosiła Jego Ekscelencję o poświęcenie sztandaru i modlitwę w intencji społeczności szkolnej.
     Podczas homilii ksiądz biskup przybliżył dokonania, sylwetkę i postawę życiową patrona naszej szkoły, gen. Antoniego Jeziorańskiego. Uświadomił wszystkim zebranym, że postać generała jest przykładem patriotyzmu i poświęcenia życia dla ojczyzny nie tylko w teorii, ale i w codziennym życiu. Zwrócił się z pytaniem do młodzieży, na ile są gotowi wcielać idee patriotyzmu w życiu codziennym tak jak to robił wybrany przez nas patron, gen. Antoni Jeziorański.
     Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się do odnowionej szkoły. Po przybyciu na plac szkolny przewodniczący Rady Miejskiej w Cieszanowieodczytał uchwałę nadającą szkole imię gen. Antoniego Jeziorańskiego. Po odczytaniu dokonano przekazania sztandaru przez Radę Rodziców na ręce Dyrektor Szkoły p. Alicji Szynal, która zaprezentowała go zebranym a następnie przekazała uczniowskiej asyście sztandaru. Po tym symbolicznym geście uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
     Następnie ksiądz biskup w asyście zaproszonych gości dokonał poświęcenia pamiątkowej tablicy umieszczonej przy wejściu do budynku szkoły.
     Przemówienia okolicznościowe wygłosili: starosta lubaczowski Józef Michalik, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski, Burmistrz MiG Cieszanów Zdzisław Zadworny, dyrektor szkoły Alicja Szynal..
     W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły przedstawili wzruszający program artystyczny poświęcony patronowi szkoły przygotowany pod kierunkiem nauczycieli. Po akademii dokonano przecięcia wstęgi odnowionej szkoły i poświęcono nowo otwarte przedszkole.
     Zebrani mieli możliwość obejrzenia odnowionych pomieszczeń szkoły.
     Poczęstunek uczestnikom uroczystości zapewniły panie z miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich wraz z rodzicami.admin, 02-10-2018, odsłon: 405
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:  

  

  

Wykaz podręczników
na rok szkolny
2019/2020

 Publiczne Gimnazjum 

  

Statut Publicznego Gimnazjum

 Nasza szkoła 


 Adres 


Nowy Lubliniec 75
37-611 Cieszanów

tel/fax (016) 6311567

splubliniec@wp.pl 

 Galeria 


 Linki 

Urząd  Miasta i Gminy
w Cieszanowie

Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Krakowie

 


 
 Pogoda 

 Konto użytkownika 
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0080
Zapytania SQL: 24
© Copyright 2019 Jan Bańkowski