Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. .

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu 

 Menu strony 
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
 Szkoła Podstawowa 

 Szkolnik 

  

Statut Szkoły Podstawowej

 Foto galeria 


 Kontakt 

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. 016 6311567
splubliniec@wp.pl 

 Zapraszamy 

 Kalendarz 
 Administrator 

janbankowski@wp.pl

  

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Jak go obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!   21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
   Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.  Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie obdarowywani byli cukierkami i słodkimi sentencjami.

   W szkole funkcjonowała także Poczta Życzliwości, gdzie każdy już od dwóch tygodni mógł zostawić własnoręcznie napisane listy z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów i koleżanek.  W bibliotece szkolnej na przerwach można było posłuchać wierszy i opowiadań oraz rozwiązywać rebusy i krzyżówki na temat życzliwości i tolerancji. Ponadto dzieci zapoznały się z zasadami savoir vivre poznając dobre maniery, wychowanie na co dzień oraz poprawne zachowanie się w różnych sytuacjach życiowych.  Z okazji tego szczególnego dnia uczniowie ze świetlicy  przygotowali plakaty pt. „Oderwij i podaruj!”. Każdy, mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły. „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.

   Został również rozstrzygnięty plebiscyt na najżyczliwszą osobę w szkole, którą została uczennica klasy V Wiktoria Traczykiewicz – Gratulujemy!!!

   W młodszych klasach dzieci słuchały bajek o życzliwości, które czytane były przez wychowawców i  szkolnych wolontariuszy oraz kolorowały rysunki dotyczące tolerancji. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom.
   Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych.
   Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką !!!

https://photos.app.goo.gl/hLWUh4ghsgY2E2S86

 

Notatkę opracowała pani Sylwia Lejaadmin, 27-11-2018, odsłon: 308
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:  

  

  

Wykaz podręczników
na rok szkolny
2019/2020

 Publiczne Gimnazjum 

  

Statut Publicznego Gimnazjum

 Nasza szkoła 


 Adres 


Nowy Lubliniec 75
37-611 Cieszanów

tel/fax (016) 6311567

splubliniec@wp.pl 

 Galeria 


 Linki 

Urząd  Miasta i Gminy
w Cieszanowie

Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Krakowie

 


 
 Pogoda 

 Konto użytkownika 
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0080
Zapytania SQL: 24
© Copyright 2019 Jan Bańkowski