Pielgrzymka harcerzy na Jasną Górę. .

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu 

 Menu strony 
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
 Szkoła Podstawowa 

 Szkolnik 

  

Statut Szkoły Podstawowej

 Foto galeria 


 Kontakt 

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. 016 6311567
splubliniec@wp.pl 

 Zapraszamy 

 Kalendarz 
 Administrator 

janbankowski@wp.pl

  

Pielgrzymka harcerzy na Jasną Górę

 

              
  Ogólnopolska Pielgrzymka Harcerzy przybyła na Jasną Górę w Częstochowie 12 września 2008 r.
  Uczestniczyli w niej wspólnie członkowie Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) i Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.

  Wśród pielgrzymujących harcerzy nie zabrakło przedstawicieli naszej drużyny harcerskiej „Orły”. Reprezentowały ją: Marta Kołodziej, Dominika Bakalarczyk i Angelika Ważny pod opieką pani Joanny Luchowskiej i pani Barbary Poździk.
Zobacz więcej zdjęć  Tegoroczne pielgrzymowanie przebiegło pod hasłem „Świat jest laboratorium wiary – bądźmy uczniami Chrystusa”. Hasło to złożone jest z dwu myśli: jednej zaczerpniętej z twórczości założyciela skautingu Roberta Baden - Powella i drugiej wynikającej z programu duszpasterskiego realizowanego przez Konferencję Episkopatu Polski. Przez trzy dni uczestniczyliśmy w modlitwach i zajęciach programowych.
   Pielgrzymka rozpoczęła się w piątek o godz. 19.00 apelem przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego przed bramą Jasnej Góry. Pół godziny później wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach. Następnie wzięliśmy udział w apelu jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu. W bazach noclegowych odbyły się spotkania – dla druhen o drodze duchowej Olgi Małkowskiej, a dla druhów o drodze duchowej Andrzeja Małkowskiego. Byli oni założycielami harcerstwa polskiego, a rok 2008 został ogłoszony rokiem

  W sobotę, po harcerskim apelu, wzięliśmy udział w grze terenowej „Poznaj Jasną Górę”. Docierając, za pomocą mapy, do różnych punktów kontrolnych, musieliśmy wykonywać zadania przygotowane przez częstochowskich harcerzy. Centralnym punktem drugiego dnia pielgrzymki była wieczorna Msza św. o godz. 19.30 w bazylice jasnogórskiej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił wikariusz generalny Kurii Polowej Wojska Polskiego ks. prał. płk Sławomir Żarski. Po uroczystej mszy wzięliśmy udział w nocnym czuwaniu, podczas którego zachwyciły nas harcerskie pieśni.

  W niedzielę, po zimnej nocy pod namiotem i po porannym apelu udaliśmy się do Bazyliki. Wzięliśmy udział we mszy św. celebrowanej przez biskupa polowego – delegata Episkopatu ds. harcerzy gen. dyw. Tadeusza Płoskiego. Na zakończenie Mszy św. zabrzmiał Akt Zawierzenia wszystkich harcerzy Matce Bożej Jasnogórskiej i modlitwa harcerska.   Po kręgu pożegnalnym, przed kaplicą Cudownego Obrazu, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


admin, 19-09-2008, odsłon: 1636
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:  

  

  

Wykaz podręczników
na rok szkolny
2018/2019

 Publiczne Gimnazjum 

  

Statut Publicznego Gimnazjum

 Nasza szkoła 


 Adres 


Nowy Lubliniec 75
37-611 Cieszanów

tel/fax (016) 6311567

splubliniec@wp.pl 

 Galeria 


 Linki 

Urząd  Miasta i Gminy
w Cieszanowie

Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Krakowie

 


 
 Pogoda 

 Konto użytkownika 
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0106
Zapytania SQL: 24
© Copyright 2019 Jan Bańkowski