Menu strony
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
Dziennik elektroniczny

Kontakt

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. (16) 631 15 67
splubliniec@wp.pl 


Kalendarz

Administrator

wlabisz@op.pl

Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci

  27 września 1939 roku powstało Polskie Państwo Podziemne, a Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczął konspiracyjną działalność pod kryptonimem "Szare Szeregi". W 80. rocznicę tych wydarzeń ponad 2500 harcerek i harcerzy z całej Polski przyjechało do Warszawy, aby wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Alertu Pamięci.

   Nasza drużyna harcerska miała również swoją reprezentację w składzie Gabriela Morko, Natalia Kopacz i Kacper Motyka wraz z panią Barbarą Witko.

Zobacz fotorelację https://photos.app.goo.gl/9LMsH7XxZVfydxJ77   W piątek 27 września 2019r. o godz. 5.00 rano, z harcerzami z Hufca ZHP Lubaczów, wyjechaliśmy do Warszawy.Do rozpoczęcia obchodów mieliśmy kilka godzin, które wykorzystalismy na zwiedzanie. Byliśmy z wizytą w Sejmie oraz oglądaliśmy wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego.

   Wieczorem uroczystą mszą świętą, odprawioną przez naczelnego kapelana ZHP hm. Wojciecha Jurkowskiego, w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego oficjalnie rozpoczęła się Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci. Następnie, w uznaniu najwyższych zasług dla Ojczyzny i Związku Harcerstwa Polskiego, wręczony został Medal Wdzięczności ZHP z numerem 1, którym przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł uhonorował Stowarzyszenie Szare Szeregi. Piątkową część zbiórki zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Szarych Szeregów oraz koncert pieśni patriotycznych.

   Na scenie w Parku Wolności wystąpił Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", zespół Żywioły ART z Chorągwi Mazowieckiej ZHP oraz Maleo Reggae Rockers. Drugiego dnia o godz 10.00 z Grodziska Mazowieckiego, gdzie mieliśmy nocleg, przyjechaliśmy znowu do Warszawy. Wzięliśmy udział w spaerze historycznym ulicami miasta. Otrzymalismy listą miejsc, które należało odnaleźć i na dowód tego przesłać zdjęcia pod wyznaczony adres e-mail. Punkt zborny kończący spacer był na Mariensztacie.

   Następnie wszyscy harcerze i harcerki udali się na Plac Zamkowy i uroczystą defiladą przemaszerowaliśmy na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam rozpoczął się apel z udziałem druhen i druhów z Szarych Szeregów. Wysłuchaliśmy przemówienia Naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad, a także listu prezydenta Andrzeja Dudy odczytanego przez sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP pana Błażeja Spychalskiego oraz listu premiera Mateusza Morawieckiego odczytanego przez wicemarszałek Sejmu RP panią Małgorzatę Gosiewską. Ważnym elementem apelu było również odebranie przez reprezentantów chorągwi ZHP z rąk Przewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów druha Andrzeja Maraska przesłania harcerzy Szarych Szeregów do młodzieży polskiej w 80. rocznicę ich powołania. 

    Ostatnim punktem było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, po którym komendanci chorągwi wydali komendy do rozejścia. Udział w tym spotkaniu był niezwykle cennym i inspirującym doświadczeniem. Dał nam mozliwość pełnienia służby i uczestniczenia w żywej lekcji historii.

Notatkę opracowała pani Barbara Witkoadmin, 30-09-2019, odsłon: 969
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:Zdalne nauczanie

Nasza szkoła


Adres

Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Nowym Lublińcu

Nowy Lubliniec 75

37-611 Cieszanów

tel. (16) 631 15 67

splubliniec@wp.pl 

Facebook

Linki

Urząd  Miasta i Gminy 
w Cieszanowie
 

Kuratorium Oświaty 
w Rzeszowie

 Ministerstwo Edukacji i Nauki

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna 
w Krakowie

Miasto Lubaczów

  Powiat Lubaczowski

Pogoda

booked.net

Galeria


Wykaz podręczników 
na rok szkolny
 
2020/2021

Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0054
Zapytania SQL: 20
© Copyright 2020