Biwak. .

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu 

 Menu strony 
Strona główna
Wiadomości
Nasza szkoła
Historia
Galeria
Filmy
Download
Księga gości
Forum
Albumy
Kontakt
Czytnik RSS
Wyszukiwarka
 Szkoła Podstawowa 

 Szkolnik 

  

Statut Szkoły Podstawowej

 Foto galeria 


 Kontakt 

Dyrektor Szkoły
Alicja Szynal

tel. 016 6311567
splubliniec@wp.pl 

 Zapraszamy 

 Kalendarz 
 Administrator 

janbankowski@wp.pl

  

Biwak

W czasie ferii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Lublińcu odbył się biwak zuchowy. Uczestniczyło w nim osiemdziesięcioro zuchów wraz z opiekunami z gromad należących do Hufca ZHP Lubaczów.19 lutego o godzinie 11.30 uczestnicy zebrali się w szkole. Spotkanie rozpoczęło się apelem, podczas którego dzieci nauczyły się zuchowego meldowania, poznały elementy musztry i porozmawiały o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie zabaw i odpoczynku.

Kolejnym, najważniejszym punktem było złożenie obietnicy zuchowej. Aby przejść do tego wydarzenia, wszyscy musieli udowodnić, że są prawdziwymi zuchami, że są odważni i znają Prawo Zucha. W związku z tym każdy z uczestników miał do wykonania szereg zadań: przejść przez tunel strachu, wyłowić żabę i wypić magiczną miksturę. Okazało się, że wszyscy przeszli przez próbę i zostali dopuszczeni do złożenia Obietnicy Zuchowej. Pasowania na zucha dokonała Komendant Hufca Lubaczów hm. Danuta Kacprzak w asyście księdza kapelana. Po tak ważnym wydarzeniu przyszedł czas na rozrywkę. O dobrą zabawę zadbała druhna Anna Hawrylak. Oprócz zuchowych pląsów, tańców i śpiewów dzieci miały okazję wziąć udział w zawodach sportowych i zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Wieczorem zuchy bawiły się w rytm muzyki podczas dyskoteki.

Drugi dzień był równie atrakcyjny. Do współpracy zostały zaproszone panie bibliotekarki z Publicznej Biblioteki w Cieszanowie Filii w Starym Lublińcu, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co łączy kody QR z „Czerwonym Kapturkiem”. Panie Bożena Ważna i Malwina Kowal przygotowały Questing. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy szukali ukrytych w szkole kodów i tajemniczych kopert. W efekcie powstało ciekawe i wesołe przedstawienie oparte na bajce o małej dziewczynce
w czerwonej czapeczce.

Podsumowaniem spotkania było zawiązanie braterskiego kręgu. Organizatorki imprezy Barbara Witko i Natalia Stadnyk podziękowały wszystkim za współpracę i zaangażowanie. Biwak był doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomość i aktywnego spędzenia ferii.

Dzięki gościnności pani dyrektor Alicji Szynal każdy uczestnik miał zapewniony ciepły posiłek, wygodne miejsce do spania oraz bezpieczeństwo w czasie biwaku.

Notatkę opracowała p. Barbara Witkoadmin, 01-03-2019, odsłon: 227
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:  

  

  

Wykaz podręczników
na rok szkolny
2019/2020

 Publiczne Gimnazjum 

  

Statut Publicznego Gimnazjum

 Nasza szkoła 


 Adres 


Nowy Lubliniec 75
37-611 Cieszanów

tel/fax (016) 6311567

splubliniec@wp.pl 

 Galeria 


 Linki 

Urząd  Miasta i Gminy
w Cieszanowie

Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Krakowie

 


 
 Pogoda 

 Konto użytkownika 
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Generowanie strony [s]: 0.0079
Zapytania SQL: 24
© Copyright 2019 Jan Bańkowski